استیکر نت پیانو و کیبورد - Piano Stikers PSM

مشخصات قطعه

 • نام قطعه: فور الیز یا برای الیزه
 • آهنگ ساز:
 • ساختار: کتابچه
 • قطع: رحلی یا رقعی
 • تعداد صفحه: چهار صفحه
 • سازبندی: پیانو
 • امکانات: دارای انگشت گذاری

دانلود رایگان

Für Elise ( به انگلیسی For Elise ) اسم دوم یکی از مشهور ترین قطعه های هنری بتهوون هست . اسم اصلی و رسمی آن Bagatelle است .

بتهوون « برای الیزه » را در حدود سال ۱۸۱۰ تصنیف کرد. این اثر هرگز در زمان زندگی آهنگ ‌ساز منتشر نشد و نخستین بار در سال ۱۸۶۷، چهل سال پس از مرگ وی، منتشر گردید. به گفتهٔ لودویگ نول، یابندهٔ قطعه، عبارت « برای الیزه در ۲۷ آوریل به عنوان یادگاری از ل. ف. بتهوون » در متن دستنویس که اکنون گم شده ‌است، نوشته شده بوده‌است. امروزه هویت دقیق الیزه مشخص نیست؛ وانگهی، برخی پژوهشگران احتمال می‌دهند که الیزه، تِرِزه مالفاتی ، دوست نزدیک بتهوون بوده ‌است.

"این متن توسط شاورک نوشته شده"

این قطعه هنری تا سال 1867 منشتر نشده بود, یعنی 40 سال بعد از مرگ بتهوون . کاشف این قطعه یعنی لودویگ نوهل تایید کرد که دست نوشته ی اصلی آن که تاریخی به 27 آپریل داشته گم شده است . معلوم نیست Elise که بوده است . مکس یونگر اشاره میکند که نوهل ممکن است اسم قطعه را به نادرستی رونویسی کرده و نوشته ی اصلی ممکن است تیتری با عنوان " Für Therese " داشته باشد که اشاره ای ست به Therese Malfatti von Rohrenbach zu Dezza ( 1792 – 1851 . او یکی از دوستان و شاگرد بتهوون بود که به او در سال 1810 پیشنهاد ازدواج داد ولی او درخواست بتههون را رد کرد و با نجیب زاده صاحب منصب ایالتی اتریشی یعنی Wilhelm von Droßdik در سال 1816 ازدواج کرد. برطبق مطالعه ی اخیری که توسط Klaus Martin Kopitz صورت گرفته است یک مدرک نامطمئن وجود دارد که این قطعه برای خواننده ی اپرا ی آلمانی یعنی Elisabeth Röckel نوشته شده است که بعدا همسر Johann Nepomuk Hummel شد . “Elise “ همانطوری که توسط یک کشیش کلیسا صدا میشد ( او همیشه خودش را بتی صدا میکرد ) یکی از دوستان بتهوون از سال 1808 بوده است . در حال حاضر ثابت شده است که Rudolf Schachner که در سال 1851 قطعه های موزیک Therese von Droßdik رو به ارث برد یکی از اقوام Babette Bredl بوده است که در سال 1865 به نوهل اجازه ی کپی کردن دست نوشته ای که در اختیارش بود را داد . بنابراین فرضیه ی Kopitz کاملا بدین وسیله رد میشود . موزیک شناس و پیانیست Luca Chiantore در تز دکترای خودش و در کتاب اخریش یعنی "Beethoven al piano" این موضوع رو مورد بحث گذاشت که بتهوون ممکن است کسی نبوده باشد که به این قطعه فرم و شکلی که امروز ما را آن میشناسیم داده باشد . Chiantore اشاره میکند که دست خط اصلی امضا شده که بر اساس آن لودویگ نوهل ادعا کرده است که رونویسیش رو انجام داده,ممکن است اصلا وجود نداشته باشد .از طرف دیگر ,موزیک شناس بری کوپر در یک ارزیابی در سال 1984 در مجله ی موزیک تایمز اظهار نظر که یکی از دو طرح های ارزیابی دقیقا مشابه نسخه ی چاپ شده است . همچنین اشاره شده است که Elise به سادگی اشاره به اصطلاحی در این نقطه از تاریخ میکند که در آن معنی " عزیزم " رو میداده است بنابراین این امر نشون میده که این قطعه برای شخص خاصی نوشته نشده است .

Product Details

 • Name : Für Elise
 • Author :
 • Total Pages : 4 pages
 • Book Format : Paperback
 • Book Dimensions : 210 x 297 x 0.1 mm
 • Format : PDF
 • Resolution : 150 DPI
 • Color : CMYK
 • Publisher : September 09, 2012
 • Last Edit : September 2016
 • Answer Key : Included Score
 • Teaching Duration : 3 months
 • Instrumental : Piano

راهنمای پرینت و استفاده از فایل نت ها

تمامی فایل نت های دانلود شده قابل پرینت یا چاپ بر روی برگه های A4 و A3 با کیفیت بسیار بالا می باشند. در صورتی که فایل خود را بر روی کاغذ A3 و به صورت منظم و با رعایت پشت و روی برگه چاپ نماید، در انتها یک کتابچه شکیل در قطع رحلی یا همان سایز A4 خواهید داشت.

به طور معمول پرینت بر روی یک ورق، چهار صفحه تولید خواهد کرد. بنابر این اگر تعداد صفحه های کتابچه شما بیش از چهار بود، می توانید با محاسبه در تقسیم بر مضرب 4 تعداد برگه های مورد نیاز را بدست آورید. شما به یک پرینتر با قابلیت چاپ سیاه و سفید نیاز دارید. لطفا بر اساس نیاز برگه داخل پرینتر خود قرار دهید. صفحه هات فرد را روی برگه و صفحه هات زوج را پشت برگه ها پرینت نمایید. برگه ها را از وسط تا نموده و در صورت نیاز و وجود بیش از یک برگه، آنها را بر اساس شماره صفحه داخل هم قرار داده و به وسیله دو عدد منگنه به هم متصل نمایید. اکنون کتابچه شما آماده خواهد بود.

جهت سهولت کار لطفا به یک دفتر خدمات فنی جهت پرینت مراجعه نمایید تا از کاغذ A3 بهره من شوید. در صورتی که از پرینتر خانگی و کاغذ A4 استفاده نمایید، در انتها کتابچه شما در قطع رقعی و یا A5 خواهد بود.

روش تولید کتابچه باعث می شود تا صفحه های آهنگ شما بهم نریزد و یا گم نشود و قطعه ها جهت نگه داری در آرشیو و همچنین برای جستجو بین قطعه ها کار بسیار آسان باشد. همچنین در انتها کاری به صورت شکیل را در میان آرشیو خود خواهید داشت بنابراین کلیه فایل ها به صورت آماده به چاپ دریافت می شود.


این قطعه به صورت رایگان اراعه می شود. لطفا در صورت رضایت از کار و تنظیم آن، جهت حمایت به دوستان خود نیز معرفی نمایید. همچنین در صورتی که فایل را به صورت کتابچه و از اجرای خود فیلم تهیه نمودید، لطفا کتابچه خود را نیز بر روی جای نت ساز و یا پایه نت قرار داده و آن را برای ما در اینستاگرام و یا واتسآپ ارسال نمایید. ما نیز جهت حمایت از شما کلیپ را در صفحه رسمی همراه موزیک در اینستاگرام و آپارات اراعه خواهیم کرد.

دوست هنرمندم جهت حمایت از قانون کپی رایت و حمایت از زحمات تولید اثر، لطفا در هنگام انتشار، قطعات دستکاری ننموده و یا نام و اطلاعات ما را از روی جلد و یا داخل صفحه ها حذف ننمایید. موفق و پیروز باشد.